Pożyczka hipoteczna

Na jaki cel pożyczka hipoteczna?

Czy pożyczka hipoteczna może być na dowolny cel? Czy trzeba określić cel przy zaciąganiu pożyczki? Czytałam że jest to dużo tańsza forma pożyczania pieniędzy aniżeli standardowa pożyczka gotówkowa w banku, dlaczego tak j (...)

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Kredyt lub pożyczka gotówkowa zawsze będzie tańszym wyborem niż pożyczka hipoteczna. Bo żeby dostać pożyczkę hipoteczną najpierw musisz zapłacić za formalności jak ekspertyza wartości zastawianej nieruchomości i notarius (...)

Nie pożyczka hipoteczna nie jest kredytem konsumenckim. Przede wszystkim pożyczka hipoteczna jest przyznawana tylko w zastaw nieruchomości, a kredyt konsumencki nie. Jeżeli natomiast o cel na który przyznawane są pożyczk (...)

Co bardziej się opłaca kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna? Co będzie tańsze? Jakie za a jakie przeciw do takich ofert? (...)

Na czym polega pożyczka pod zastaw?

Szczególnym rodzajem pożyczki pod zastaw jest też w zasadzie pożyczka hipoteczna. Udzielana jest pod zastaw nieruchomości. Może być udzielona na dowolny cel z tym zastrzeżeniem w bankach, że nie na działalność gospodarc (...) zą. Pożyczka hipoteczna udzielana jest pod zastaw z tym, że prywatną można wziąć na wartość nie wyższą niż 50 % wartości nieruchomości. (...)

Ponadto pożyczka hipoteczna zazwyczaj jest udzielana na niższą kwotę, niż kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny jest udzielany z reguły na kwotę wartości nieruchomości minus wymagany wkład własny klienta (choć jeszcze nie (...) dawno banki udzielały takich kredytów bez wkładu własnego), natomiast pożyczka hipoteczna maksymalnie do 50% wartości nieruchomości. (...)

Pożyczka to pożyczka, a kredy to kredyt. Są to dwa różne od siebie produkty. Generalnie pożyczka hipoteczna podlega innym prawom, ale faktycznie przy kwocie 255 k obowiązują już inne przepisy. (...)

Pożyczka hipoteczna czy warto?

Czy warto wziąć pożyczkę hipoteczną zamiast kredytu gotówkowego? Jakie są wady a jakie zalety pożyczki hipotecznej w porównaniu do kredytu gotówkowego? Słyszałem że jest dużo tańszą formą pożyczania pieniędzy. Jakie waru

dług spłacić. I tak na pewno jeśli dług jest wyższy i termin spłaty ma być dłuższy bardziej będzie opłacalna pożyczka hipoteczna. Pamiętać jednak należy, że nie można jej wziąć na nic co jest związane z działalnością go (...)

nie dokładnie, pożyczka hipoteczna to pożyczka na dowolny cel w której zabezpieczeniem jest hipoteka, kredyt jest zawsze na określony cel, czyli np na mieszkanie, które to będzie zabezpieczeniem tego kredytu (...)

Dokładnie tak. Pożyczka hipoteczna jest na każdy prawie dowolny cel, bo z wyłączeniem działalności gospodarczej i pracy zawodowej. (...)

Pożyczka hipoteczna różni się od kredytu hipotecznego także długością spłaty przy czym kredyt spłacany jest dłużej. (...)

w zasadzie na każdy cel, ale jest jeden wyjątek, banki często zastrzegają że pożyczka hipoteczna nie może być na cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą (...)

Pożyczkę hipoteczną na 100 procent wartości nieruchomości możemy otrzymać np. w Alior Banku lub w Getin Noble Bank ale w jedynie w przypadku konsolidacji. Jeśli chcemy natomiast pożyczkę hipoteczną na dowolny cel to zazw

Pożyczka hipoteczna to pożyczka pod zastaw nieruchomości np. domu lub mieszkania. Pożyczka ma sporo zalet np. oprocentowanie niższe niż kredytu gotówkowego, brak celowości czyli można ją zaciągnąć na dowolny cel np. kons (...)

Bardziej się opłaca pożyczka hipoteczna, bo dostaniesz wyższą kwotę kredytu i RRSO będzie niższe. Ale nie możesz jej wziąć na przykład na firmę czy inwestycje. Ponadto spłaca się też ją dłużej. (...)