Jak otworzyć lombard?

Najnowsza odpowiedź: Czwartek 14 marzec 2019 11:55
Gość
Gość

Co trzeba żeby otworzyć lombard - komis? Czy potrzebne są jakieś pozwolenia? Jak założyć lombard?

Napisz odpowiedź

Sobota 15 luty 2014 21:51
RenataC
odpowiedział/a:
RenataC

Otworzyć lombard może każda osoba prowadząca działalność gospodarczą. By ją założyć nie trzeba jednak aż tak dużo formalności jak nam się wydaje, a gdy ten wymóg jest spełniony nie potrzeba już żadnych pozwoleń ani koncesji. By otworzyć lombard niewątpliwie trzeba posiadać dość dużą kwotę pieniędzy, ponieważ potrzebne są środki na udzielanie pierwszych pożyczek oraz funkcjonowanie do czasu uzyskania pierwszych przychodów. Kolejnym warunkiem jest posiadanie lokalu, w którym będziemy prowadzić działalność lombardową i przyjmować klientów. Lokal może być jednak wynajmowany, dzierżawiony itp, nie musi on stanowić naszej własności. Poza tym jeśli decydujemy się na otwarcie lombardu powinniśmy posiadać chociażby ogólne rozpoznanie w rzeczoznawstwie, by móc realnie oceniać wartość zastawu i by nasz lombard przynosił zyski.

Skomentuj odpowiedź

Wtorek 11 listopad 2014 15:28
Gość
Gość

Generalnie musisz założyć firmę i mieć duży kapitał na start, oraz lokal w dobrym punkcie, żeby dużo ludzi do ciebie przychodziło. Musisz też opracować jakąś strategię, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów, ale też przemyśleć co zrobisz z rzeczami, których klienci nie odbiorą, bo tej jest największe zmartwienie każdego właściciela lombardu. Jeśli chodzi o pozwolenia i licencje to nie musisz takich posiadać. Wystarczy prowadzenie działalności gospodarczej i wystawianie umów klientom, oraz rozliczanie się jak na firmę przystało z urzędem skarbowym.

Skomentuj odpowiedź

Wtorek 8 grudzień 2015 10:41 | Gość

może jakiś pomysł skąd wziąć kapitał? czy można jakieś dofinansowanie na taką działalność zdobyć?

odpowiedz

Wtorek 12 maj 2015 11:28
Gość
Gość

na czym polega praca w lombardzie? co będę musiała robić?

Skomentuj odpowiedź

Wtorek 12 styczeń 2016 20:55 | Gość

siedzieć za ladą jak w sklepie, tyle że będziesz też "kupowac" :)

odpowiedz

Wtorek 8 grudzień 2015 21:05
gość
gość

Dofinansowanie? Myślę, że można się starać z urzędu pracy na założenie firmy, ale oni raczej dają na sprzęt typu komputer, samochód, drukarka, waga itd. nie na kapitał pożyczkowy. Tu musisz samemu uzbierać. No co się robi w lombardzie :D Siedzisz czekasz na klienta proponujesz stawkę za jego przedmiot np. złotą obrączkę, on akceptuje, ty wypisujesz umowe, on podpisuje dostaje kase, a ty czekasz aż wróci i odda i oddajesz mu tę obrączkę. A jak nie wróci sprzedajesz na alle.drogo czy na przetopienie jak to złoto.

Skomentuj odpowiedź

Czwartek 14 styczeń 2016 14:33
gość
gość

Ja bym się nie pchała do lombardu widząc jakie typy ludzi tam chodzą. Większość z nich chce pożyczyć kasę i nigdy nie oddać, a na zastaw oferuje stare i zniszczone rzeczy, których potem na Alle.drogo nie sprzedasz nawet.

Skomentuj odpowiedź

Podobne pytania

Jak przyciągnąć ludzi do lombardu?

odpowiedział/a: gość; Niedziela 18 grudzień 2016 10:40

Jak wycenia lombard?

odpowiedział/a: OlaWozniak; Niedziela 26 czerwiec 2016 17:48

Na jak długo lombard udziela pożyczek?

odpowiedział/a: OlaWozniak; Niedziela 26 czerwiec 2016 17:35

Pożyczki na telefon jak otworzyć taki punkt?

odpowiedział/a: gość; Niedziela 18 grudzień 2016 10:36

Jak założyć firmę chwilówki?

odpowiedział/a: gość; Sobota 20 luty 2016 15:57